Aktuality

Na ME Slováci v medailovom ťažení, zlato pre hliadku singlistov

Markkleeberg - O prvý vzácny kov sa na 16. ME slalomárov na divokej vode v nemeckom Markkleebergu postaral pre slovenskú výpravu singlista Matej Beňuš (na ilustračnej snímke). Skončil bronzový, keď ho od zlatého Slovinca Savšeka delilo 2,48 sekundy, striebro so stratou 0,45 sekundy získal Nemec Sideris Tasiadis.

Na ME slovenská výprava s dvojnásobným zlatým finišom

Markkleeberg - Medailový účet desiatich disciplín uzavreli v nedeľnom vyvrcholení na ME slalomárov na divokej vode v nemeckom Markkleebergu štyri. Slovenský vodný slalom bol mimoriadne úspešný, v Markkleebergu pokoril historickú hranicu 80 vzácnych kovov a v zlatých medailách číslo 40. V Kanuparku nazbieral až päť medailí 3-0-2 a momentálne má na konte 81 medailí (40-21-20).

Svetový pohár cennejší ako „Európa“

Kanoista Alexander Slafkovský aj deblkanoisti Ladislav a Peter Škantárovci boli dlho v tieni našich najväčších vodnoslalomárskych hviezd – päťnásobného olympijského medalistu v C1 Michala Martikána respektíve štvornásobných olympijských medailistov v C2 Pavla a Petra Hochschornerovcov.

V Čunove sme spoznali zloženie reprezentácie

V čunovskom areáli Divoká voda sa tento víkend rozdávali posledné nominačné body. V rámci medzinárodných pretekov Bratislava Open zaradených do ICF rankingu sa vykryštalizovalo zloženie seniorskej reprezentácie.

Vo finále MTS dve víťazstvá pre Beňuša a Grigara

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Dve víťazstvá si prisvojili vo finále 67. ročníka Medzinárodného tatranského slalomu - Memoriáli Ondreja Cibáka Slováci, v singlkanoe triumfoval v liptovsko mikulášskom kanáli singlista Matej Beňuš a v kajaku Jakub Grigar.