Majstrami Slovenska Beňuš, Mintálová, Grigar a Škáchová

V úvodný deň 1. nominačných pretekov do slovenskej reprezentácie bojovali vodní slalomári zároveň o tituly majstrov Slovenska.

V bratislavskom Čunove si zlaté medaily vypádlovali kanoista Matej Beňuš, kajakárka Eliška Mintálová, kajakár Jakub Grigar a kanoistka Monika Škáchová.

Pre strieborného olympionika z Ria de Janeiro 2016 to bol štvrtý majstrovský titul. „Som rád, že sa mi podarilo obhájiť minuloročný triumf. Nie som maximálne spokojný, ale už dávno sa mi v Čunove nepodarilo absolvovať také dobré preteky. Podmienky boli náročné, našťastie som sa vyhol vážnejším chybám,“ uviedol Beňuš.

Medzi kajakárkami sa z premiérového prvenstva medzi seniorkami tešila lanská finalistka európskeho šampionátu do 23 rokov Eliška Mintálová. „Som veľmi spokojná, až na tretiu bránku, kde som spravila chybičku a ,erkovala‘. Až do šiestej bránky som bola nervózna, ale potom to už bolo v poriadku. K nominačným pretekom stres patrí, som rada, že som ho pretavila do dobrého výsledku a titulu zároveň," povedala Mintálová.

V najpočetnejšej kategórii kajakárov potvrdil dominanciu piaty muž z Ria 2016 Jakub Grigar. „Som spokojný s výsledkom, s výkonom už menej, jazda mohla byť lepšia. Je to paradox, ale celý týždeň sa mi išlo dobre, no v deň pretekov to nebolo ono. Možno to bolo aj traťou, ktorá bola náročná. Spravil som viacero chýb a tie ma obrali o lepší čas. Hoci mám miestenku v reprezentácii prednominovanú, beriem to tak, že to musím potvrdiť aj na vode. Keby som bral piate-šieste miesta, o niečom by to tiež svedčilo. Takže som si sám na seba vytvoril mierny tlak, ale mne adrenalín pomáha k lepším výkonom,“ zhodnotil Grigar, od soboty trojnásobný majster Slovenska.

Najcennejšiu medailu v novej olympijskej kategórii kanoistiek zavesili na krk úradujúcej majsterke Európy do 23 rokov Monike Škáchovej. „Trať bola pomerne náročná, museli sme sa popasovať s rôznymi situáciami a to sa mi podarilo, takže som spokojná, titul je skôr ako bonus. Boli to zatiaľ prvé nominačné preteky, môže sa všeličo udiať, sústredím sa na ďalšie kolá, ktoré rozhodnú.  Ale samozrejme, je to pozitívny vstup do sezóny," povedala Škáchová.

(luc)

PROGRAM V ČUNOVE

NEDEĽA 5. MÁJA:kvalifikácia C1M, K1Ž, K1M, C1Ž (9.30-11.50), finále C1M, K1Ž, K1M, C1Ž (13.00-15.30)

Späť na články