Plný bodový zápis do repre pre Mintálovú a Mirgorodského

V poradí druhé nominačné preteky zo štyroch vyplnili nedeľňajší upršaný program v bratislavskom Čunove.

V Areáli Divoká voda bojovali slovenskí vodní slalomári o miestenku do reprezentácie. Najlepšie si to rozbehli kajakárka Eliška Mintálová a kanoista Marko Mirgorodský, obaja si vypádlovali maximálny počet 44 bodov, keď triumfovali v nominačných pretekoch v sobotu aj v nedeľu.

V kategórii kanoistiek si po jednom plnom bodovom zásahu pripísali Simona Glejteková a Simona Maceková, medzi kajakármi sa podelili Martin Halčin a Andrej Málek.

Ďalšie dve kolá odjazdia pretekári o týždeň v rámci 71. ročníka Medzinárodného tatranského slalomu. Bodové hodnotenia troch najlepších výsledkov z jednotlivých kôl nominačných pretekov sa sčítajú, najhoršie sa „škrtne“.

„Nominačkami“ rok pred olympijskými hrami sa symbolicky otvorila finálna časť štvorročnej cesty s azimutom Tokio 2020. Podľa nominačných kritérií nezasahujú do bodov o „repre“ pretekári takzvaného OH A-tímu. Medzi kanoistami má reprezentačnú miestenku isté trio Michal Martikán, Alexander Slafkovský, Matej Beňuš. V ostatných kategóriách je zatiaľ známe po jednom mene, ktoré bude Slovensko reprezentovať v aktuálnej sezóne – kajakárka Jana Dukátová, kajakár Jakub Grigar a kanoistka Soňa Stanovská. O miesta v reprezentačnom tíme bojujú športovci všetkých vekových kategórií, teda nielen seniori, ale aj mládežníci (do 23 rokov) a juniori (do 18 rokov). 

BODOVANIE NOMINÁCIE

NOMINAČNÉ KRITÉRIÁ

LIVE VÝSLEDKY

(luc), FOTO PAVOL UHRIN

Späť na články