V C2 mix víťazstvo Stanovskej s Bátikom!

Sobotňajší program vyvrcholil novou disciplínou miešaným mixom v debloch.

Víťazstvom príjemne prekvapili Soňa Stanovská - Ján Bátik, keď pomerne jasne zdolali druhých Čechov Terezu Fišerovú - Jakuba Jáněho o 2,49 sekundy a tretích Francúzov Yvesa Prigenta - Margaux Henryovú o 11,78. 

V semifinále mixov vynikli najmä Česi Fišerová - Jáně a Vojtová - Mašek, tretí však boli za nimi Soňa Stanovská - Ján Bátik, síce so štyrmi trestnými sekundami, no so stratou len 3,08.

 Na štarte sa nazbieralo 12 dvojíc a chyby sa navrstvili najmä na úseku medzi 12.-15. bránkou, veľa ťukov však poznačilo aj bránky s číslom 18 a 20.-22. Vo finále už žiarili Stanovská s Bátikom, keď ako jediní prešli trať bez jediného dotyku s bránkou. 

Soňa Stanovská finálovú jazdu vychválila. "Som veľmi šťastná, je to moja prvá medaila zo Svetového pohára, navyše sme zvíťazili dosť výrazne. Jazda bola geniálna, všetko nám vyšlo tak, ako sme si predstavovali, okrem predposlednej bránky. Trochu sme na nej improvizovali, no stačilo nám to."

Ján Bátik, ktorý donedávna tvoril s Tomášom Kučerom mužskú deblovku, sa v SP taktiež dočkal premiérového medailového umiestenia. "Na to, že je to kategória v plienkach, bola to super jazda. Pomohla nám aj domáca trať, detailne ju poznám, s Tomášom mám na nej veľa najazdené, Sonička sa však nedala zahanbiť a aj ona zabrala. Je to pre mňa tiež prvé pódiové umiestenie v seriáli SP, s Tomášom nám vždy chýbal kúsok šťastia na to, aby sme zajazdili čisto a aj rýchlo."

V mixoch zatiaľ súhru príliš neladili. "Dohodli sme sa len tri dni pred pretekmi,"upresnila Soňa Stanovská. "Súhlasila som s ponukou, raz sme si skoro ráno vyskúšali dve jazdy, išlo nám to celkom fajn a na samotné preteky sme sa tešili."

Ján Bátik: "Niekedy som musel vynaložiť na trati veľa úsilia, no keďže bol ľahší predok v lodi, rozdiel v kilách sa prejavil, nebolo to až také zložité. Vedel som urobiť stopercentný nájazd, len sme sa museli zosynchronizovať v bránkach a zbytočne ich neťukať."

C2 mix:

1. Soňa STANOVSKÁ - Ján BÁTIK (SR) 116,48 (0)

2. Tereza Fišerová - Jakub Jáně (ČR) 118,97 (4)

3. Yves Prigent - Margaux Henryová (Fr-) 128,26 (4)

 

sport.sk 

Späť na články