Zloženie slovenskej reprezentácie vo vodnom slalome pre rok 2019 je známe

Víťazmi 71. ročníka MTS sa stali kanoista Marko Mirgorodský, kajakárka Elena Kaliská, švédsky kajakár Isak Ohrstrom a kanoistka Monika Škáchová

V Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši sa sme spoznali zloženie reprezentačných tímov pre sezónu 2019. Športovci sekcie divokých vôd Slovenskej kanoistiky uzavreli v rámci 71. ročníka Medzinárodného tatranského slalomu nominačné boje. Jedny z najdlhšie organizovaných pretekov vo vodnom slalome na svete boli zároveň tretím zo série šiestich podujatí novovzniknutého ECA Open Canoe Slalom Cupu.

Už po sobote bolo jasné, že miestenku v reprezentačnom tíme kajakárok si popri prednominovanej Jane Dukátovej vybojovala stálica Elena Kaliská. „Pocit je to veľmi príjemný, ale mám pred sebou ešte dlhú cestu, na ktorej začiatku sú majstrovstvá Európy a úvodné tri kolá Svetového pohára. Čo bude o rok nechcem predbiehať...“povedala dvojnásobná olympijská víťazka.

Ženskú kajakársku trojicu uzatvorila Eliška Mintálová. „Som veľmi spokojná, že som sa tretí rok dostala do slovenskej reprezentácie. V Čunove sa mi jazdilo veľmi dobre, ale tu na trati Orava to bolo horšie. Ale zabojovala som a je to tam. Teraz si plánujem najmä oddýchnuť, tieto dva týždne boli veľmi náročné. Psychicky aj fyzicky. Do toho zlé počasie, oddych je preto veľmi potrebný. Ďalší týždeň odchádzame na sústredenie pred majstrovstvami Európy do francúzskeho Pau. A potom sa už sezóna rozbehne naplno,“poznamenala Mintálová.

Jednoznačná situácia bola od začiatku medzi kanoistami, kde malo miestenku istú už pred „nominačkami“ trio Alexander Slafkovský, Matej Beňuš a Michal Martikán. Podľa predpokladov potvrdil líderskú pozíciu medzi nastupujúcou generáciou Marko Mirgorodský, ktorý bral v štyroch nominačných pretekoch štyri prvé miesta.

K prednominovanému Jakubovi Grigarovi v K1M sa v nedeľu pridali vicemajster sveta v súťaži hliadok z roku 2015 Martin Halčin a bronzový medailista európskeho šampionátu 2015 Andrej Málek.

Vyrovnané zápolenie odohrali medzi sebou kanoistky. Soňa Stanovská mala nominačnú istotu, zvyšné dve miesta v novej olympijskej disciplíne si rozdelili úradujúca majsterka do Európy do 23 rokov Monika Škáchová i dvojnásobná (zlatá a bronzová) medailistka z OH mládeže Buenos Aires 2018 Emanuela Luknárová. 

ZLOŽENIE SENIORSKEJ REPREZENTÁCIE PRE SEZÓNU 2019
C1M: Alexander Slafkovský, Matej Beňuš, Michal Martikán
K1Ž: Jana Dukátová, Elena Kaliská, Eliška Mintálová
K1M: Jakub Grigar, Martin Halčin, Andrej Málek
C1Ž: Soňa Stanovská, Monika Škáchová, Emanuela Luknárová

BODOVANIE NOMINÁCIE

NOMINAČNÉ KRITÉRIÁ

 

canoe.sk

Späť na články