2015 ICF Canoe Slalom Ranking Markkleeberg

MARKKLEEBERG - V dňoch 27.-29.3.2015 sa konal v nemeckom Markkleebergu vo veľmi chladnom počasí prvý pretek na divokej vode v aktuálnom roku.

Preteku sa zúčastnilo 270 športovcov z dvadsiatich krajín a výsledky sa započítavali do poradia ICF. Keďže šlo zároveň o generálku na májové Majstrovstvá Európy na tejto vode, zišla sa neďaleko Lipska najsilnejšia konkurencia.  Okrem domácej nemeckej reprezentácie sa preteku zúčastnili pretekári z Česka, Francúzska, Poľska, Rakúska, Slovenska, Grécka, Holandska, Švajčiarska, Talianska, Veľkej Británie, Španielska, Ukrajiny, Švédska, Litvy či Bieloruska.

V silnej konkurencii kajakárov sa kvalifikačným sitom do semifinále prebojovalo všetkých našich šesť kajakárov. Výbornou jazdou v semifinále však všetkých konkurentov zaskočil práve Jakub Grigar. Vyhral semifinálovú jazdu pred Vítom Prindišom (CZE) a Hannesom Aignerom (GER) a postúpil do finále. Ani tam sa nezľakol „veľkých mien“ a vyrovnanou jazdou nakoniec obsadil šieste miesto. Ostatní  slovenskí kajakári skončili v semifinále.

V kategórii kanoistov Slováci skončili pred bránami finále, Jerguš Baďura na 14. mieste a Patrik Gajarský skončil 16.

Slovenské mladé dievčatá-kajakárky  v nabitej konkurencii nezvládli svoje kvalifikačné jazdy. Jedinou pretekárkou, ktorá sa prebojovala do semifinále tak bola Kristína Nevařilová, ktorá nakoniec obsadila 27. miesto

C1M      –              Jerguš Baďura (14), Patrik Gajarský (16),

K1Ž        –             Kristína Nevařilová (27), Kristína Zárubová (33), Simona Maceková (34),

                            Michaela Haššová (36), Paulína Matulániová (38),

K1M      –              Jakub Grigar(6), Andrej Málek (18), Matúš Hujsa (22), Miroslav Urban (24),

                            Peter Basbalg (33), Richard Macúš (40)

 

Výsledky kvalifikácia.pdf

Výsledky semifinále.pdf

Výsledky finále.pdf

Späť na články