5. a 6. kolo slovenského pohára Čunovo

5. A 6. KOLO SLP V SLALOME, 2. KOLO SLP V ŠPRINTE * 25. - 26. JÚLA 2020 * BRATISLAVA-ČUNOVO

 

V sobotu víťazstvá Beňuša, Mintálovej, Ohstroma a Luknárovej

V sobotu pokračovala domáca sezóna vodných slalomárov. Areál Divoká voda v bratislavskom Čunove hostil 5. kolo Slovenského pohára v slalome a 2. kolo Slovenského pohára v šprinte. Nedeľňajší program pokračuje kompletným 6. kolom slalomárov.

Medzi kanoistami zvíťazil Matej Beňuš pred Alexandrom Slafkovským a Markom Mirgorodským. Kajakárkam dominovala Eliška Mintálová, druhá najrýchlejšia bola Jana Dukátová, tretia Zuzana Paňková. V kategórii kajakárov zaznamenal najlepší čas Švéd trénujúci na Slovensku Isak Ohstrom, druhý bol Jakub Grigar, tretí Švajčiar Manuel Munsch. Kanoistky finišovali v poradí Emanuela Luknárová, Simona Glejteková a Ivana Chlebová.

FOTOGALÉRIA NA FACEBOOKU

"Chcel som veľmi vyhrať, keďže Čunovo je moja domáca voda a po dlhom čase som mal možnosť tu pretekať. Hoci som mohol ísť ešte dve sekundy rýchlejšie, cieľ som splnil, som spokojný," povedal víťaz C1M Matej Beňuš.

Druhý Alexander Slafkovský poznamenal: "Mrzí ma ťuk, podľa mňa bol vodou, ale stratil som tam, inak zvyšok jazdy bol fajn. Kondične som bol dobre, na tom makáme teraz, technická vyjazdenosť mi zatiaľ trochu chýba."

Eliška Mintálová, najrýchlejšia medzi kajakárkami, prekonala krízu posledných troch týždňov. "Posledné dni, a ani prvú jazdu sa mi nejazdilo ideálne. Ale druhú som sa rozbehla a šlo to. Na trati boli dve zákernosti, jednej som sa nevyhla a urobila som tam chybičku, ale inak v podstate fajn." 

Strieborná Jana Dukátová skonštatovala: "V prvej jazde sa mi dobre kĺzala loď, v druhej som už na štarte cítila, že to nepôjde tak ľahko a budem musieť viac zabrať. Mala som tam asi dva úseky, kde som dosť bojovala s vodou a bránami, takže som tam stratila. Ale v pohode, boli to moje prvé celé jazdy po piatich mesiacoch."

S víťazstvom v rámci slovenského bodovania bol spokojný aj kajakár Jakub Grigar. "Nebolo to jednoduché, prvú jazdu som nešiel optimálne a keby som nespravil tri či sťyri chyby, pokojne som mohol dosiahnuť výrazne lepší čas. Ale najviac bodov poteší."

PROGRAM V ČUNOVE

NEDEĽA 26. JÚLA: 1. jazdy 6. kola v slalome C1M, K1Ž, K1M, C1Ž, C2 (10.00), 2. jazdy 6. kola v slalome C1M B, C1M A, K1Ž B, K1Ž A, K1M B, K1M A, C1Ž B, C1Ž A, C2 B, C2 A (13.15)

VÝSLEDKY Z ČUNOVA - SOBOTA

 

V nedeľu triumf Mirgorodského, Mintálovej, Grigara a Škáchovej

V nedeľu pokračovala domáca sezóna vodných 6. kolo Slovenského pohára v slalome, ktoré sa uskutočnilo v areáli Divoká voda v bratislavskom Čunove.

FOTOGALÉRIA NA FACEBOOKU

Ako aj v predchádzajúcich kolách najvyššej domácej dlhodobej súťaže, aj v areáli, ktorý bude na budúci rok hostiť svetový šampionát, sa predstavila kompletná slovenská špička.

Medzi kanoistami triumfoval Marko Mirgorodský pred Alexandrom Slafkovským a Matejom Beňušom.

Kategóriu K1Ž si oba dni podmanila Eliška Mintálová, v nedeľu bola druhá Michaela Haššová a tretia Jana Dukátová.

Najrýchlejší kajakár bol aj v nedeľu Jakub Grigar, striebro bral Jakub Stanovský, bronz Martin Halčin.

Kanoistkám dominovala Monika Škáchová, za ňou sa umiestnili Soňa Stanovská a Zuzana Paňková.

VÝSLEDKY Z ČUNOVA - NEDEĽA

www.canoe.sk

Späť na články