Majstrami Slovenska Ďurecová, Halčin, Luknárová a Mirgorodský

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V SLALOME, ŠPRINTE A EXTRÉMNOM SLALOME * 16. – 17. OKTÓBER 2021 * BRATISLAVA – ČUNOVO

Netradične, až v polovici októbra, sme cez víkend spoznali  majstrov Slovenska vo vodnom slalome, šprinte a extrémnom slalome. Neskorý dátum konania domáceho šampionátu zapríčinili rekonštrukčné práce nielen priamo v areáli Divoká voda, ale aj na dunajskej vodnej ceste počas pôvodne plánovaného augustového termínu, ako aj organizácia svetového šampionátu na domácej vode v septembri.

Medzi kanoistami obhájila lanský titul Emanuela Luknárová. „Som spokojná, aj keď mi nevyšlo všetko ako som chcela. Ale prišla som do cieľa s dobrým pocitom a to je asi to najdôležitejšie. Teším sa z obhajoby prvenstva. Keďže mi tento rok nevyšla repre, naozaj môžem povedať, že nový kanál mám najazdený,“ povedala reprezentantka Športového centra polície. Súťažný adrenalín si po rokoch opäť vyskúšal aj jej tréner Patrik Gajarský, ktorého tentoraz zdolala. „Na žiackej olympiáde v Liptovskom Mikuláši sme naháňali, tam ma o sekundu prekonal. Dnes som mu to vrátila,“ usmiala sa Luknárová.

V slovenskej kráľovskej kategórii kanoistov sa z premiérového prvenstva medzi seniormi tešil Marko Mirgorodský. „Vo finálovej jazde som zašiel všetko, tak ako som chcel. Boli tam drobné chybičky, ale vzhľadom na to, že už je po sezóne, tak som spokojný. Trať bola na viacerých miestach hop alebo trop. Titul majstra Slovenska sa cení a som rád, že som sem prišiel. Sezóna nebola zlá, ale bolo veľa vecí, ktoré som mohol spraviť lepšie. Mám za z čoho poučiť, verím, že to pôjde vyššie a budem sa stále zlepšovať,“ povedal člen Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica.


V najrýchlejšej kategórii kajakárov triumfoval Martin Halčin ziskom piateho slovenského primátu. „Je to fajn, bola to celkovo v pohode jazda, ale sezónu to nezachráni. Počas nej som na tom bol fyzicky dobre, kondične veľmi dobre, akurát som to výsledkovo neukázal v žiadnych pretekoch. Uvedomujem si, že potrebujem veľkú zmenu, no ešte som neprišiel na to, akú. Do zimy idem s tým, že potrebujem lepšie nastaviť hlavu na preteky,“ povedal Halčin z VŠC Dukla Banská Bystrica.

Kajakársku zlatú premiéru si vypádlovala Kristína Ďurecová. „Finálová jazda bola zo začiatku dobrá, na spodku mi už celkom dochádzali sily a chytala som sa nižšie, ako som chcela. Záverečný šprint, to som už videla pomaly hviezdičky. Neurobila som výraznejšie chyby, čiže som verila, že by z toho mohol byť dobrý výsledok. Je to veľká motivácia do ďalšej sezóny,“ skonštatovala členka Športového centra polície. Bronz získala dvojnásobná olympijská víťazka Elena Kaliská, ktorá sa lúči s bohatou kariérou. Striebro C1 žien aj K1 žien zavesili na krk Ivane Chlebovej.

V novej olympijskej disciplíne extrémny slalom triumfovali Jakub Stanovský a Kristína Ďurecová.

CSLXM
1. Jakub Stanovský
2. Matúš Hromek
3. Ilja Buran
4. Peter Csonka

CSLXŽ
1. Kristína Ďurecová
2. Lucia Simonidesová
3. Petronela Ižová
4. Mary Amy Ryan

VÝSLEDKY Z ČUNOVA

www.canoe.sk

 

Späť na články