Majstri Slovenska pre rok 2022 sú Mirgorodský, Ďurecová, Halčin a Škáchová

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA VO VODNOM SLALOME A EXTRÉMONOM SLALOME - 23. - 25. SEPTEMBER 2022

V Liptovskom Mikuláši sa od piatku do nedele rozhodovalo o tituloch majstrov Slovenska vo vodnom slalome a extrémnom slalome. Tituly seniorských Majstrov Slovenska si z Váhu odniesli kanoista Marko Mirgorodský, kajakárka Kristína Ďurecová, kajakár Martin Halčin a kanoistka Monika Škáchová.

C1 muži

Kanoista Marko Mirgorodský dominoval v kategórii C1 muži na domácej vode, keď svojho reprezentačného kolegu Mateja Beňuša zdolal vo finále o vyše tri sekundy. Druhý Matej Beňuš mal tento víkend okrem divokej vody aj bežecké ciele, keď si v sobotu odbehol do Prievidze na 10 kilometrovú trať, ktorú zvládol v slušnom čase 37:06. Na treťom mieste skončil Juraj Dieška z KTK Dukla Liptovský Mikuláš

Výsledky: 1. Marko Mirgorodský (KTK DU LM) 100.05/2, 2. Matej Beňuš (ŠKP/ŠCP BA) 103.83/4, 3. Juraj Dieška (KTK DU) 108.26/6.

K1 ženy

V kategórii kajakárok vynikajúco jazdila Kristína Ďurecová (ŠKP/ŠCP Bratislava), ktorá vyhrala kvalifikáciu i finále A. Na druhom mieste dopádloval Simona Blaščíková (KTK Liptovský Mikuláš), vekom ešte mladšia dorastenka, ktorá bola najmladšou účastníčkou finále. Tretia skončila domáca Ivana Chlebová. Prvá ženská kajakárska trojka bola nezvyčajne vyrovnaná keď sa prvé tri pretekárky vmestili do 0,39 s. (!)

Výsledky: 1. Kristína Ďurecová (ŠKP/ŠCP BA) 120.48/6, 2. Simona Blaščíková (KTK LM) 120,76/2, 3. Ivana Chlebová (KTK DU) 120,87/4.

K1 muži

Najpočetnejšiu kategóriu kajakárov vyhral podľa očakávania Martin Halčin. Na domácej vode zajazdil čistú finálovú jazdu a vyhral s náskokom viac ako 4 sekundy pred druhým Matejom Blaščíkom. Na treťom mieste dopádloval Ondrej Macúš, ktorý ako starší dorastenec už tento rok okúsil i seniorské vody na Svetových pohároch.

Výsledky: 1. Martin Halčin (KTK DU) 95,41/0, 2. Matej Blaščík (KTK DU) 99,49/4, 3. Ondrej Macúš (DU ŽA) 101,16/2.

C1 ženy

Olympionička Monika Škáchová sa po náročnej operácii ramena a ročnej súťažnej pauze veľmi úspešne vrátila do štartového pola. Vyhrala kvalifikáciu C1 ženy a napokon aj finále s vyše 5-sekundovým náskokom pred Simonou Glejtekovou. Na treťom mieste skončila Ivana Chlebová.

Výsledky: 1. Monika Škáchová (KTK DU) 119,25/2, 2. Simona Glejteková (KTK DU) 125,04/6, 3. Ivana Chlebová (KTK DU) 131,77/8.