ME: Slovensko sa dočkalo medaily, máme striebro v hliadkach

Slovensko nevyšlo na majstrovstvách Európy vo vodnom slalome v Prahe-Troji medailovo úplne naprázdno.

V úplne poslednej disciplíne programu šampionátu sa o jediný slovenský cenný kov v českej metropole postarali Michal Martikán, Alexander Slafkovský a Marko Mirgorodský, ktorí v nedeľňajšej súťaži hliadok kanoistov (3x C1) obsadili 2. miesto s odstupom 95 stotín sekundy za víťaznými Francúzmi. Nebyť dotyku na jednej bránke, získali by Slováci zlato.

"Je to skvelý pocit, nebola ľahká úloha nahradiť Maťa Beňuša. Chalani boli v hliadkach vždy výborní. Bol som nervózny skoro viac ako pred individuálnej súťaži. Som rád, že to vyšlo na medailu,“ poznamenal debutant na ME Marko Mirgorodský. Michalovi Martikánovi hrozilo, že prvýkrát v kariére z ME odíde bez cenného kovu.

"Toto striebro hreje málo, ale hreje. Boli sme najrýchlejší, ale pripísali nám spravodlivý dotyk. Síce s odretými ušami, ale predsa sme zachránili ME, aby sme neskončili bez medaily," pokračoval Martikán.

Ani Slafkovský ešte nepoznal doteraz pocit, aké to je odchádzať z kontinentálneho šampionátu bez medaily. "Som šťastný, že spolu s Michalom stále prinesieme domov nejakú medailu. Sme radi, že to pre Slovensko nebol 'uhorkový' šampionát," poznamenal tretí z partie Liptákov.

Slovenským kajakárkam súťaž hliadok nevyšla. Michaela Haššová v dolnej pasáži urobila "eskimáka" a minula bránku číslo 20, v konečnom účtovaní obsadili poslednú 12. priečku.

 

Majstrovstvá Európy vo vodnom slalome 2018 - Praha (ČR) - nedeľa:

3x C1:

1. Francúzsko 110,04 (0)

2. Slovensko (Martikán, Slafkovský, Mirgorodský) 110,99 (2)

3. Česko 111,58 (0)

 

3x K1 žien:

1. Nemecko 118,26 (2)

2. Rakúsko 120,81 (4)

3. Česko 121,20 (0)

...

12. Slovensko (Mintálová, Kaliská, Haššová) 196,76 (66)

 

sport.sk

Späť na články