Na Oceania Open slovenská medailová žatva

Beňuš a Grigar strieborní, Mirgorodský bronzový, mladunká Luknárová v top 10

Beňuš a Grigar strieborní, Mirgorodský bronzový, mladunká Luknárová v top 10  

Medzinárodný festival divokej vody v autrálskom Penrithe pokračoval tento víkend otvorenými majstrovstvami Oceánie. Nechýbalo ani slovenské zastúpenie, pričom vodáci s trojkrížom na hrudi sa aj výrazne presadili na medailových stupienkoch.

V sobotu sa darilo kanoistom - Matej Beňuš, strieborný olympionik z Ria de Janeiro 2016, finišoval iba 0,17 s za víťazom Franzom Antonom z Nemecka. Mládežnícky šampión Marko Mirgorodský zaostal za úradujúcim majstrom sveta len o 1,15 s a bral bronz.  

„Je to veľmi dobrý rozbeh do sezóny, s výsledkom som spokojný, hoci jazda mala ešte svoje rezervy. Citeľné, ale veď je len február,“povedal s úsmevom Beňuš.

Nedeľňajší program patril kajakárom a kanoistkám. Vo najrýchlejšej mužskej kategórii sa v nadupanej konkurencii presadil piaty z OH Rio de Janeiro Jakub Grigar a v cieli mu svietil na tabuli druhý najrýchlejší čas.

Vynikajúci výsledok dosiahla šestnásťročná Emanuela Luknárová. Olympijská víťazka z OHM Buenos Aires 2018 sa v novej olympijskej disciplíne kanoistiek prebojovala do finálovej desiatky a skončila deviata, pričom v kategórii do 18 rokov brala zlatú a do 23 rokov striebornú medailu. „Ďakujeme aj s trénerom aj vám všetkým za veľkú podporu. Sezóna sa začal super, pred nami je však mnoho tvrdej práce, na ktorú sa veľmi teším. Teraz si zaslúžim jeden poriadny ,šniceľ‘,“ vyznala sa na Facebooku Luknárová.

VÝSLEDKY OCEANIA OPEN

(luc)

Späť na články