Sumár mládežníckych ME v Čunove

Štatistiky hovoria, že keď idete s tímom súťažiť v individuálnych disciplínach tak celý tím prinesie cca 30% medailí z celkového počtu potencionálnych medailistov.

Na mládežníckych ME, ktoré sa konali v Čunove, to slovenskému tímu vyšlo o čosi lepšie. 3 individuálne medaile, 4 tímové medaile a 11 finálových účastí. Čo nato hovoria samotní pretekári?

Monika Škáchová, zlato v C1 do 23 rokov: "Nemôžem tomu uveriť, som úplne šťastná. Išlo sa mi od začiatku super, vyšla mi aj voda. Prvý raz som nepočúvala komentátora, takže som nevedela, aký mám náskok, všetko som videla až po dojazde do cieľa."

"Celá jazda vyšla celkom fajn až na chybu v bránke číslo 17. Musel som to zachraňovať, ale som spokojný, že to vyšlo na striebro. Po uplynulých výsledkoch, keď sa mi nedarilo, som veľmi rád, že to konečne vyšlo." Jakub Grigar, 2. miesto v K1 do 23 rokov

Soňa Stanovská, striebro v C1 junioriek: "Začiatok sa mi išiel dobre, ale na konci prišla jedna veľká chyba pod mostom, čo ma stálo zlato. Pred cieľom som ešte zabrala o dno, je tam málo vody, ale zabojovala som a je z toho striebro. Som šťastná."

"Neviem, čo k tomu dodať. Konečne som dala dobre kombináciu 3. a 4. bránky, ale následne prišla chyba a bolo po všetkom. Na jednej strane je výhoda, že vodu dobre poznáme, na druhej je na nás aj tlak a po tom to môže takto dopadnúť," uviedla Mintálová K1ž U23.

"Vôbec som neverila tomu, že získame medailu, pretože tá jazda bolo menšie ródeo. Bolo to dosť ťažké, som teda veľmi šťastná, že sme to zvládli. Radosť je o to väčšia, že sa nám to podarilo doma," zhodnotila Soňa Stanovská po tímových pretekoch v C1ž.

“ Že som v závere trate stratila medailu v C1ž U23 ma veľmi bolelo. Finálová účasť v kajaku, ktorý nieje mojou prioritnou disciplínou bola taká malá náplasť” Simona Maceková kajak, kánoe

Výsledky našich pretekárov:

Individuálne medaile:
zlato M.Škáchová C1ž U23
striebro J.Grigar K1M U23
striebro S.Stanovská C1ž junior

Tímové medaile:
striebro 3 x C1ž junior (Stanovská, Ďurecová, Luknárová)
striebro 3 x K1M U23 (Grigar, Stanovský, Málek)
striebro 3 x C1M U23 (Mirgorodský, Gurecka, Dodok)
bronz 3 x C1ž U23 (Škáchová, Glejteková, Maceková)

Ostatné individuálne umiestnenia:
6. miesto S.Stanovská K1ž junior
6. miesto E. Luknárová C1ž junior
7. miesto S. Maceková C1ž U23
8. miesto S. Maceková K1ž U23
9. miesto E. Mintálová K1ž U23
9. miesto L. Murzová K1ž junior
9. miesto M. Pašek K1M junior
10. miesto M .Haššová K1ž U23
11. miesto M. Dodok C1M U23
13. miesto M. Mirgorodský C1M U23
13. miesto S. Glejteková C1ž U23
13. miesto F. Červenka C1M junior
16. miesto Ľ. Macúš C1M junior
17. miesto M. Gurecka C1M U23
18. miesto M. Štaffen K1M junior
20. miesto M. Ďurecová C1ž junior
21. miesto K. Ďurecová K1ž junior
22. miesto J. Mráz C1M junior
27. miesto A. Málek K1M U23
35. miesto J. Stanovský K1M U23
52. miesto P. Juríček K1M junior

Ostatné tímové umiestnenia:
6. miesto 3 x K1M junior
7. miesto 3 x C1M junior
7. miesto 3 x K1ž junior
8. miesto 3 x K1ž U23

Celkovo môžeme ME v Čunove hodnotiť ako úspešné. So siedmimi medailami Slovensko skončilo v hodnotení krajín na 4. mieste. Pre niektorých z našich pretekárov ale boli ich úspechy zlomové a veríme, že im pomôžu v napredovaní aj pri seniorskych súťažiach. Nabudúci rok sa budú konať ME mládeže opäť na Slovensku tentokrát ale v L. Mikuláši. O dejisku budúcoročných MS mládeže sa stále diskutuje ( povôdné dejisko Rio de Janeiro odstúpilo z organizácie). Najpravdepodobnejšie dejisko je poľský Krakow.

(oro) www.canoe.sk 

Späť na články